.

O nás

Vítejte na stránkách Voděnky, první dětské skupiny ve městě Nymburk.

Dětská skupina Voděnka je školka s celoročním provozem, která je určena pro děti již zhruba od 18 měsíců až do cca 3,5 let. Voděnka vznikla jako náš společný sen vytvořit pro děti školku rodinného typu, kde bude harmonické prostředí s laskavými pečujícími osobami, kde se budou děti cítit šťastně, bezpečně a spokojeně a kam budou vždy rády chodit. Naším cílem je stát se partnerem nejen zaměstnavatelů, ale i rodičů, a to zejména v Nymburce a jeho blízkém okolí.

Důraz klademe zejména na individuální přístup ke každému dítěti s respektováním jeho možností a potřeb. Zároveň dodržujeme stanovená pravidla, režim a každodenní rituály dětí. Školka Voděnka nabízí dětem pobyt venku za každého počasí, prozkoumávání a vycházky po okolí, spontánní hru i řízenou činnost. Společně si povídáme, čteme si a vyprávíme a nezanedbáváme ani rozvoj v pohybové, výtvarné a hudební oblasti. Děti vedeme rovněž k osvojování základních hygienických, sociálních a dalších návyků.

Další aktivity

Každodenní program ve školce chceme dětem zpestřit tematicky zaměřenými výlety do zajímavých míst v okolí. Pravidelně budeme jezdit za zvířátky do ZOO Chleby, vyrazíme poznávat a prozkoumávat les a nebudeme opomíjet ani kulturu (návštěvy knihovny, divadla). 

Kdo se o děti stará?

O děti se pečlivě a s láskou starají vybrané chůvy se vzděláním či kvalifikací v souladu s požadavky zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině, s bohatými zkušenostmi v oblasti péče o malé děti a s citlivým a respektujícím přístupem k dětem.

Neméně důležitá je pro nás také spolupráce s rodiči, kteří jsou pro nás důležitými partnery. Společně s nimi vytváříme svět dětí a činíme jej pestrý, naplněný a šťastný.

Co je pro nás důležité?

* vytvořit bezpečné a klidné prostředí pro rozvoj a hru dětí

* individuální přístup ke každému dítěti

* respektování potřeb dítěte

* nabídnout každému dítěti takové aktivity, které ho budou bavit a které bude zvládat

* každodenní pobyt na čerstvém vzduchu, samozřejmě s přihlédnutím k aktuálnímu počasí

* aktivní spolupráce s rodiči, pravidelné poskytování zpětné vazby na pobyt dětí ve skupince

Přijďte se podívat do našich prostor. Domluvte si návštěvu ještě dnes na tel. 605774448.

Náš Tým 

Ing. Lucie Šafránková

Vedoucí dětské skupiny

Vystudovala jsem ekonomii na Vysoké škole ekonomické a několik let jsem pracovala v personalistice. Během rodičovské dovolené jsem si ale uvědomila, že se chci věnovat něčemu, co je užitečné, co mne bude naplňovat a co má pro mne hlubší smysl. Děti jsou nádherné bytosti, krásná a čistá stvoření. Naplňují naše životy, které by bez nich byly smutné a prázdné. Miluji, když můžu být mezi dětmi a učit se od nich, děti jsou pro mě inspirací.

Marta Šolcová

Certifikovaná chůva

Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu textilní v Liberci, obory tkalcovství a oděvnictví. Poté jsem působila jako au-pair ve Velké Británii. Pracovala jsem v administrativě, na recepci a po rodičovské dovolené téměř 9 let v mateřském centru. Mám rovněž hodně zkušeností s příměstskými i pobytovými tábory. Jsem maminka dvou dětí. Mezi mé zájmy patří výtvarná činnost, příroda, pěší turistika, knihy, kino a divadlo. Mám ráda děti i zvířata, společně jsou nejlepší parťáci.

Klára Javůrková

Hlavní Certifikovaná chůva

Jmenuji se Klára Javůrková a jsem maminka dvou dětí. Šest let jsem pracovala v Mateřském centru v Poděbradech a práce s dětmi mě vždy obohacovala a naplňovala. Ve své povaze jsme klidná a trpělivá. Mám ráda vše, co je spjaté s přírodou. Ráda sportuji a mezi mé koníčky patří pěší a cykloturistika. Jsem také vášnivý čtenář. 


Simona Skoupá

Speciální pedagog

Vystudovala jsem Hotelovou školu v Poděbradech. Díky velké rodině jsem stále v obklopení dětí, právě jejich hlídání mi pomohlo si uvědomit, že práce s dětmi je to, co mi dělá radost a čemu bych se ráda věnovala i v profesním životě. Nyní studuji na univerzitě v Hradci Králové obor speciální pedagogika se zaměřením na logopedii a surdopedii. Baví mě turistika, cyklistika, zimní sporty, četba, ráda zajdu do divadla nebo kina.

Helena Kovářová

Certifikovaná chůva

Vystudovala jsem Střední odbornou školu v Čelákovicích. Po mateřské dovolené jsem si doplnila vzdělání studiem Asistent pedagoga. S hlídáním malých dětí mám bohaté zkušenosti. Práce s dětmi mně velmi těší, sama mám dvě malé děti. Ráda jezdím s dětmi do zoo a do přírody. Mám ráda běh a lyžování a ve svém volném čase se věnuji grafickému kreslení.


.

.

.

.

Plán výchovy a péče DS Voděnka Nymburk je k dispozici zde: